Logo Loading

ANTİ STATİK PVC ZEMİN KAPLAMALARI

ANTİ STATİK PVC ZEMİN KAPLAMALARI

ANTİ STATİK PVC ZEMİN KAPLAMALARI

Elektrostatik Vinil İnsanlar dahil her madde statik elektriğe sahiptir. Bir insan bile 10,000 volt tan fazla elektriği vücudunda taşıyabilir. Bu elektrik yükü, özellikle bazı mekanlarda, insanlar üzerinde hoş olmayan bir his yaratır. Duyarlı aletlere ise zarar verir. Örneğin hassas elektronik aletlerin kullanım ömrü azalır, ölçü aletleri yanlış sonuçlar vermeye başlar.   Duyarlı mekanlarda bu istenmeyen durumdan kaçınmanın en önemli yolu zeminde doğru malzemeyi seçmektir. Eğer seçtiğiniz zemin malzemesi düşük elektrik direncine sahipse (elektriği kolayca iletebilir özellikte ise) istenmeyen akımlar toprağa iletilir.

uygulama

Dolayısı ile Ameliyathaneler, laboratuarlar, sistem odaları, bilgisayar odaları, elektronik endüstrisi, patlayıcı madde üretim tesisleri, petro-kimya endüstrisi, kısacası hassas elektronik aletlerin bulunduğu tüm özel mekanlarda zemin malzemesi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Antistatik Zemin Kaplama Sistemleri

Antistatik sistemler  Kişinin üzerinde biriken statik yükün kıvılcıma ve elektronik aletlerde bozulmaya sebep olmaması için bünyede oluşan statik elektriğin doğrudan toprağa verilmesini sağlayacak sistemlerdir. Elektriksel iletkenlik değerleri (10^4, 10^5 ve 10^6 ?) aralığında olan yarı iletken sistemlerdir. Parlayıcı patlayıcı atölyelerinde, elektronik devre imalat atölyelerinde, hastanelerde, laboratuvarlarda ve statik elektrik yükünün çok fazla olduğu alanlarda kullanımı kaçınılmazdır. İnsanlar hareket ettikçe vücutlarında 10.000 volt’a kadar statik yük biriktirmektedirler. Herhangi bir metal cisimle temasta ise bu yük şiddetli bir biçimde boşalmakta ve kıvılcım oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ortamda parlayıcı patlayıcı madde buharı bulunduran yerlerde bu kıvılcım çok şiddetli patlama ve yangınlara neden olabilmektedir. Zemin antistatikleştirildiği takdirde, kişilerin üzerinde statik yük birikmesi söz konusu olmayacak ,oluşan yük eş zamanlı olarak toprağa iletilecektir. Bu nedenle çalışılan alanların tamamının antistatikleştirilmesi hayati önem taşımaktadır. Elektronik atölyelerinde ise, insan vücudunda oluşan statik yük çalışılan devrelere boşalmakta ve devreleri dışardan bakıldığında anlaşılmayacak şekilde ancak tamiri de mümkün olmayacak derecede hasara uğratmaktadır. Ürünün hasarlı olduğu ancak son kullanıcıya ulaştığında anlaşılabilmektedir.

* Pvc Zemin Kaplamaları
* Vinil Zemin Kaplama
* Anti Statik Zemin Kaplama
* Anti Bakteriyel Zemin Kaplama
* Kauçuk Zemin Kaplama
* İletken Zemin Kaplama
* Esnek Zemin Kaplama
* Spor Sahası Zemin Kaplama
* Parke Çeşitleri
* Karo Halı
* İthal Duvar Kağıdı
* Vinil Duvar Kağıdı
* Yapı Kimyasalları
* Yükseltilmiş Zemin Sistemleri

Author

Related Posts

Enter your keyword